Architektura i nowoczesne budownictwo – Parrish Art Museum / Herzog & de Meuron

Znany na całym świecie Herzog & De Meuron zaprezentował swój przemyślany projekt Muzeum Sztuki Parrish na 14-hektarowej witrynie Hampton.
Nowy projekt zastępuje oryginalny pomysł firmy, który zawierał gromadę pawilonów rozmieszczonych w całym domu.
Kiedy muzeum nie mogło wydać 80 milionów dolarów na realizację projektu, zwróciło się do Herzoga i de Muerona o skromniejszą propozycję.
Architekci podjęli wyzwanie i stworzyli nowy budynek za mniej niż jedną trzecią pierwotnego budżetu.
Długi profil nowego muzeum, o szerokości 94 stóp i długości 634 stóp, mieści galerie ułożone w dwa długie rzędy wzdłuż centralnego korytarza.
Tymczasowe ściany pozwalają dostosować wielkość pomieszczeń, aby uwzględnić zmieniające się rozmiary tymczasowych eksponatów.
Więcej o nowym muzeum po przerwie.
Oryginalny projekt dla Parrish Art Museum autorstwa Herzog & de Meuron.
Nowy projekt jest w pewnym sensie bardziej radykalną i uproszczoną wersją naszego oryginalnego projektu dla Parrish.
powiedział architekt Jacques Herzog.
Jego klarowność w koncepcji, w połączeniu z prostymi detalami konstrukcyjnymi i materiałami budowlanymi, może być postrzegana jako proces oczyszczenia w odpowiedzi na nowo zdefiniowany opis Muzeum.
Nasza propozycja współpracy od początku z lokalnymi wykonawcami w zakresie realizacji naszych pomysłów okazała się niezwykle wydajnym i satysfakcjonującym procesem zarówno dla nas, jak i dla projektu.
Budynek zapewni ponad 37 300 metrów kwadratowych powierzchni galerii, która jest prawie dwukrotnie większa od istniejącego muzeum.
W muzeum znajdują się także pomieszczenia edukacyjne i wielofunkcyjne, przestronny i pełen światła hol oraz kawiarnia i kuchnia.
Zacieniony ganek otacza cały budynek i otwiera się na duży zadaszony taras na publiczny teren spotkań.
Ściśle określona orientacja północ-południe wykorzystuje naturalne światło północne do wypełnienia holu i niektórych przestrzeni galerii.
Wylewane wlewane betonowe ściany połączone z eleganckim białym falistym metalowym dachem pomagają projektować z wdziękiem w otoczenie jako.
Agrobiznesu.
spojrzenie łączy się z historią terenów rolniczych w okolicy.
Projekt Herzog & de Mueron nadal zapewnia udaną przestrzeń galerii za ułamek kosztów pierwszego; jednak, ponieważ obecna gospodarka zmusza architektów do zmniejszania projektów, ważne jest znalezienie punktu równowagi, który równoważy koszty bez poświęcania poziomu ambicji architektonicznych.
Jak widać na Hamptons.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Herzog & de Meuron.
[więcej w: olx tomaszów lubelski, joniec ogrodzenia, samowola budowlana kary ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: joniec ogrodzenia olx tomaszów lubelski samowola budowlana kary