Architektura: HOf – Horizontal Farm International Ideas Competition Entry / ETT Architecture

Dzięki uprzejmości ETT Architecture jako zwycięzca.
Environmental Quality Mention ., proponowanego schematu HOf.
Konkurs Horyzontalny Międzynarodowych Pomieszczeń Gospodarczych jest pomyślany jako zawiły splot farmy.
i.
mieszkanie ..
Czerpiąc z tradycyjnej indyjskiej typologii dziedzińca, projekt, zaprojektowany przez ETT Architecture, umożliwia życie społeczności (i hodowlę) za pomocą modułowego, skalowalnego modelu, który oferuje mieszkańcom korzyści wynikające z niskich kosztów zakupu, elastyczność w zakresie rozwoju w zależności od środków i potencjału rozwój umiejętności i zatrudnienie poprzez samodzielną budowę.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Populacja ludzi żyjących w slumsach w Indiach przekracza dzisiaj całą populację Wielkiej Brytanii.
Projekty Slum Clearance, tak różnorodnie widziane w przeszłości, odniosły ograniczony sukces z nieudolnymi, zbudowanymi środowiskami, narzuconymi ludziom, których style życia są w wyraźnym konflikcie z przestrzeniami, w których są (rzekomo) – zrehabilitowani.
w ciągu.
Kluczem w projekcie, a następnie znalezieniu rozwiązania, które integruje kulturę i tradycje społeczeństwa indyjskiego z lepszymi warunkami życia mieszkańców miejskich slumsów , była okazja do stworzenia zbudowanego środowiska, które może mieć bliższy związek ze stylem życia ludzie, których schroni.
klaster Modułowy moduł wzrostu Rozprzestrzenienie się na obszarze 3 hektarów w sercu New Delhi.
Elementem budowanym społeczności jest pojedynczy klaster będący połączeniem 4 jednostek mieszkaniowych zintegrowanych z poszczególnymi gospodarstwami.
Moduły łączą się, tworząc ciągły gobelin pól uprawnych nad dachami mieszkań, które mogą być wspólnie wykorzystywane przez społeczność, ponieważ uprawa tradycyjnie uprawiana jest w Indiach i znacznej części Azji.
To.
Splot.
delikatnie faluje na całej długości terenu, spadając kaskadowo, tworząc bardziej płaskie przestrzenie dla obszarów zabaw i stref rynkowych.
Utrzymuje się poczucie porowatości i drobnego ziarna nieformalnych osiedli z dziedzińcami, w których mieszczą się pionowe rdzenie cyrkulacyjne łączące się na poziomie gruntu, a poczucie ciągłego krajobrazu jest zachowane na poziomie dachu.
Dziedziniec strategii wdrażania Inkrementalna strategia budynku zapewnia niski koszt kapitału dla mieszkańców nabywających lokal mieszkalny w ramach Living Weave.
Połączenie.
Infrastruktury.
i.
Infill ., gdzie.
Infrastruktura.
jest powłoką składającą się z systemu strukturalnego i rdzenia usługi oraz.
Napełnienia.
jest paletą dostępnych lokalnie, niskiej technologii materiałów budowlanych, która staje się otaczającą skórą, umożliwia obniżenie kosztów pozyskania i umożliwia ewoluowanie mieszkań z czasem wraz ze wzrostem potrzeb rodzinnych i wzrostem standardów ekonomicznych.
Samozbudowany plac zabaw The.
Infill.
składa się z.
Kit-of-Parts.
który jest wytwarzany w warsztatach rzemieślniczych jako część społeczności zabudowanej i montowany przez samych mieszkańców.
Zapewnia to szkolenie umiejętności i generowanie zatrudnienia w akcie samego budowania, który pozostaje cenną wiedzą w społeczności.
Strategia samodzielnego budowania z zestawem określonych elementów modułowych umożliwia dostosowanie mieszkań tak, aby mieszkańcy mogli wybierać wybrane przez siebie materiały zgodnie z ich potrzebami i preferencjami, a także warunkami kontekstowymi i mikroklimatycznymi, z którymi spotykają się mieszkania.
Zestaw części składa się ze ściany z cegły (wiązania pułapki na szczury).
Przetworzone perforowane metalowe ekrany.
Sklep rzemiosła przyrostowego System budynków obejmuje stały rdzeń z elastycznymi konfiguracjami wewnętrznymi.
Dzięki temu mieszkańcy mają możliwość rozbudowy w miarę wzrostu wymagań rodziny.
Z czasem mogą być przekształcane i dostosowywane przez samych mieszkańców w sposób przyrostowy.
powierzchnia mieszkalna może zostać zwiększona z podanej 30,25 mkw.
do ponad 50 m.kw.
z biegiem czasu.
Architekci: architektura ETT | projektowanie | badania Lokalizacja: New Delhi, Indie Zespół: Dhara Mehta, Sonali Praharaj; Jude D.
Souza, Suprio Bhattacharjee; Priya Kanchan Site Area: 3 Ha Całkowita liczba mieszkań: 712 Ns Gęstość: 240 du / ha; 1200 osób / ha Powierzchnia mieszkalna / rodzina: 30.25 m2 Powierzchnia gospodarstwa / rodzina: 122 mkw.
Rodzaj projektu: Otwarta Nagroda Konkursowa: Wyróżnienie w zakresie jakości środowiska Rok: 2012
[patrz też: dachówka betonowa cena, olx tomaszów lubelski, operat wodnoprawny przykład ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dachówka betonowa cena olx tomaszów lubelski operat wodnoprawny przykład