Posts Tagged ‘deska elewacyjna’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Parrish Art Museum / Herzog & de Meuron

Saturday, May 5th, 2018

Znany na całym świecie Herzog & De Meuron zaprezentował swój przemyślany projekt Muzeum Sztuki Parrish na 14-hektarowej witrynie Hampton.
Nowy projekt zastępuje oryginalny pomysł firmy, który zawierał gromadę pawilonów rozmieszczonych w całym domu.
Kiedy muzeum nie mogło wydać 80 milionów dolarów na realizację projektu, zwróciło się do Herzoga i de Muerona o skromniejszą propozycję.
Architekci podjęli wyzwanie i stworzyli nowy budynek za mniej niż jedną trzecią pierwotnego budżetu.
Długi profil nowego muzeum, o szerokości 94 stóp i długości 634 stóp, mieści galerie ułożone w dwa długie rzędy wzdłuż centralnego korytarza. …read more

Budownictwo i architektura : Crisis Modes, warsztat w Nowym Jorku

Saturday, May 5th, 2018

Crisis Modes to tygodniowe intensywne warsztaty projektowe, które odbędą się w Nowym Jorku w dniach 17-21 sierpnia.
Warsztaty odbędą się w studyjnej scenerii i będą poświęcone badaniu strategii projektowania relacyjnego i cyfrowych metodologii projektowania dla spekulacyjnych infrastruktur.
Nowym kontekstem będzie Nowy Jork, o szerokiej ekologicznej i miejskiej złożoności, a zwłaszcza urbanizowanych uprzemysłowionych drogach wodnych.
Celem warsztatów będzie umożliwienie projektantom negocjowania złożonych i bogatych w dane środowisk dostępnych dzięki profesjonalnym mapom i systemom informacyjnym oraz opracowywanie spekulacyjnych propozycji projektów za pomocą technik i metod obliczeniowych.
Uczestnicy będą opracowywać interwencje projektowe, które będą odpowiadać na pojawiające się kryzysy ekologiczne i szanse znalezione w nowojorskiej ekologii obecnej i najbliższej przyszłości. …read more

Budownictwo i architektura : OFF Architektura / Cieśnina Beringa

Saturday, May 5th, 2018

Kilka tygodni temu podzieliliśmy się projektem Cieśniny Beringa, który poprosił uczestników o stworzenie ogromnego elementu łączącego Rosję z Ameryką.
Projekt fizycznie mógłby połączyć się ze światem i potencjalnie mógł promować jedność i pokój na świecie.
Paryski zespół OFF Architecture z Manal Rachdi, Tanguy Vermet, Mathieu Michel, Takanao Todo i Lily Nourmansouri zdobył drugie miejsce w kategorii zawodowej zawodów.
Ich projekt nie dotyczy jedynie budowy połączenia handlowego lub kolejowego ani mostu łączącego jeden kontynent z drugim.
Amplituda, umiejscowienie, kontekst geopolityczny, a także globalne sumienie ekologiczne pociągają za sobą o wiele bardziej śmiały wniosek, aktywny projekt wrażliwy na warunki panujące na stronie. …read more

Budownictwo i architektura : Sage Residence / Arbour South Architecture

Saturday, May 5th, 2018

Rezydencja Sage w Eugene w Oregonie została zaprojektowana i zbudowana przez Arbor South Architecture.
Rezydencja, zaprojektowana jako super-wydajny dom demonstracyjny.
ilustruje zielone zdolności firmy.
Oprócz uzyskania imponującej oceny 110 w rankingu LEED, dom obejmuje piękne wnętrza i wnętrza.
Więcej o domu po przerwie. …read more