Posts Tagged ‘beton na ścianę’

Kącik architekta – 205 Race Street / Peter Gluck & Partners

Tuesday, May 29th, 2018

Gluck i partnerzy Prezentacja z szansą wywierania wpływu na panoramę miasta może być jedną z najbardziej ekscytujących możliwości dla architekta, choć jedną z najbardziej stresujących.
Ponieważ, niezależnie od tego, jak duży wpływ wywiera na nas potencjalna ekspozycja projektu, jego widoczność wkrótce przyniesie mu ciężką krytykę i obawy – i słusznie.
Tak jest w przypadku Petera Glucka i partnerów.
najnowszy projekt dla Filadelfii, 205 Race Street.
Usytuowany na granicy Starego Miasta 16-piętrowy budynek mieszkalny wywołał debatę ze względu na 197. …read more

Nowoczesna architektura : CIP Talks 2009

Saturday, May 5th, 2018

Sukces ostatniej edycji był na poziomie zaproszonych prelegentów: Joshua Prince-Ramus z REX, mózg epickiego Museum Plaza i część zespołu z Biblioteki Seattle (obejrzyj nasz wywiad z nim tutaj, poprzednio prezentowane projekty tutaj), Luke Pearson, brytyjski projektant współpracujący z Virgin Atlantic i Lufthansą, Michel Rojkind, młody architekt meksykański, który ciągle się rozwija (zobacz jego prace wcześniej zamieszczone w AD), James Martin, główny konsultant ds.
prawnych dla OMA, Albert Ferre, redaktor nowatorskiego wydawnictwa Actar, między innymi.
Różnorodność ich pochodzenia (architektura, design, nowe media) sprawiają, że to wydarzenie.
w architektoniczną dyskusję.
Na tegoroczną edycję linia głośników wygląda obiecująco: Shohei Shigematsu (OMA NY, obejrzyj nasz wywiad), Mikkel Frost z młodej praktyki CEBRA (obejrzyj część swoich prac o AD), Sissil Morseth Gromholt z PUSHAK (zobacz, jak przyjazne są krajobrazowi prace poprzednio prezentowane na AD), Lea Pelivan + Toma Piejic od STUDIO UP (zwycięzcy tegorocznej nagrody im. …read more

Budownictwo i architektura : Muskiene / GAZ Arquitectos

Saturday, May 5th, 2018

GAZ Arquitectos został niedawno ogłoszony zwycięzcą projektu centrali dla Wyższej Szkoły Muzycznej w Kraju Basków w San Sebastián w Hiszpanii.
Propozycja, zatytułowana Muskiene, kompiluje gęsty program na stosunkowo małej powierzchni, powodując, że woluminy niemal przewyższają lokalne przepisy.
Więcej o Muskiene i więcej zdjęć po przerwie.
W sali muzycznej kilka klas wykłada fasadę budynku, rozciąga się na długość formy, aby umożliwić naturalne oświetlenie wszystkich pomieszczeń.
Umieszczenie klas tworzy odrębną formę, ponieważ trzy duże nacięcia wydają się rzeźbić i rzeźbić główną masę. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Telok Blangah Hill Park

Saturday, May 5th, 2018

Zlokalizowany w Singapurze najnowszy dodatek do Telok Blangah Hill Park obejmuje infrastrukturę typu fly-over-like .
która osiąga 120 stóp ponad dnem lasu.
Chodniki są pełnym szacunku sposobem patrzenia na przyrodę, ponieważ zapewniają widzom możliwość dyskretnego podziwiania krajobrazu.
Więcej zdjęć i więcej o chodnikach po przerwie.
Te naprawdę podwyższone chodniki, które są uformowane jak wiszące mosty, zapewniają rzadkie doświadczenie bycia na poziomie wierzchołków drzew. …read more