Nowoczesna architektura : Targ rybny / Kjellgren Kaminsky

Kjellgren Kaminsky podzielił się swoją propozycją dotyczącą targu rybnego i otaczającego go placu w Bergen w Norwegii.
W pięciopiętrowym budynku mieści się hala targowa przy wejściu i pierwszym piętrze, która przyciąga turystów i turystów.
Wierzymy, że tradycyjny rynek zyskałby więcej odwiedzających, gdyby został połączony z nowoczesnym rynkiem w pełni wyposażonym i pod jednym dachem.
wytłumaczyli architekci.
Więcej o rynku ryb po przerwie.
Większość programu mieści się w kompaktowym budynku, więc dodatkowa przestrzeń na placu może być wykorzystana jako przestrzeń publiczna.
Ta elastyczna przestrzeń gromadzenia, która może funkcjonować jako tymczasowy rynek, miejsce spotkań lub przestrzeń wystawowa na zewnątrz, jest częścią większego kontekstu, ponieważ łączy się z innymi publicznymi lokalizacjami.
Przestrzeń publiczna rozciąga się przez budynek kończący się balkonem, który zapewnia panoramiczne widoki na plac i przystań.
Wielkość budynku i jego materialność – czerpią inspirację z historii budynku Bergen i reinterpretują ją w nowoczesny gest.
Drewniana fasada i przestrzenne proporcje domu zostały zainspirowane lokalnymi tradycjami budowlanymi.
Klient: Gmina Bergen, Norwegia Obiekt: rynek i budynek rynku rybnego Rozmiar: rynek 5000 m2 + budynek 800 m2 Etap: zakończona konkurencja międzynarodowa Zespół: Joakim Kaminsky, Fredrik Kjellgren, Corina Bermundez, Marie Löwenherz, Eli Bowes
[hasła pokrewne: szklana ściana, zamiast kostki brukowej, biała zamiast kostki brukowej ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: strefy przemarzania gruntu szklana ściana zamiast kostki brukowej