Kącik architekta – Biennale w Wenecji 2012: Hala SPAINLab / Hiszpania

Ensamble StudioSPAINLab, nazwa wystawy, wygląda na eksponowanie procesu badawczego za dziełami współczesnych architektów hiszpańskich: RCR Arquitectes (Rafael Aranda, Carme Pigem, Ramón Vilalta) Selgascano (Lucía Cano, José Selgas) Urban Habitat / Rada Miejska Barcelony ( Vicente Guallart) SMAO.
Biuro Archeologiczne Sancho-Madridejos (Sol Madridejos, Juan Carlos Sancho) Menis Arquitectos (Fernando Menis) Cloud 9 (Enric Ruiz-Geli) Ecosistema Urbano (Belinda Tato, José Luis Vallejo).
Nico Saieh Więcej zdjęć na temat pawilonu i opisów Anton i Débora po przerwie: pawilon łączy pracę siedmiu zespołów aktywnych hiszpańskich architektów, którzy zdecydowanie bronią swojego powołania do innowacji, a którzy zbudowali światy osobiste poza stylami i modami, nie bez ryzyka zawodowego.
.
Nico Saieh Wystawa otwiera niedyskretne okno na każdy z tych światów, odsłaniając procesy naukowe, które szukają równowagi pomiędzy pomysłami i ich niezbędną realizacją, a także przekraczają gotowe produkty, aby zapewnić dostęp do przyczyn i emocji, które wtedy były możliwe, do niekompletne wersje, do których odniesienia są karmione, do wyników, oraz.
Dlaczego nie.
.
także do błędów.
Prace pojawiają się wówczas jako punkty krystalizacji ciągłych procesów badawczych, które są wyświetlane jako surowe informacje, bez ubrań, wystawione w przestrzeni w trakcie budowy, jak laboratorium biura architektonicznego; co zachęca odwiedzających do czytania między wierszami i stara się sprowokować do nauki.
.
Nico Saieh – Antón García-Abril, Débora Mesa Fizyczną instalację uzupełnia cyfrowa platforma, która będzie gromadzić i rozszerzać zawartość pawilonu oraz przetrwać wystawę i służyć jako miejsce spotkań i wymiany szerszej sieci wirtualnych odwiedzających.
.
Nico Saieh SPAINLab nie popiera ideologii i metod, ale ma jasną strategię: wykazać, że prawdziwa wartość prac architektonicznych nie leży w ich ostatecznym wizerunku, a przyszłość hiszpańskiej architektury wymaga wsparcia i ochrony osobistych badań procesów, jako istoty genetyki, która ożywi dzieła.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[przypisy: samowola budowlana kary, szklana ściana, producent bram garażowych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: producent bram garażowych samowola budowlana kary szklana ściana