Budownictwo wczoraj i dzis : Wywiady AD: Stanley Saitowitz

Od czasu mojej pierwszej podróży do San Francisco zaintrygowała mnie lokalna architektura.
Upoważnieni obywatele i przepisy miejskie zachowali tradycyjny styl architektoniczny miasta, a oprócz kilku budynków według międzynarodowych praktyk (de Young Museum autorstwa Herzog & de Meuron, California Acadmy of Science autorstwa Renzo Piano i Federal Building przez Morphosis) Nie mogłem znaleźć żadnych lokalnych dzieł, które wyróżniają się z pozostałej jednorodnej tkaniny.
Ale kiedy zacząłem spotykać się z lokalnymi architektami, wszyscy zwracali mi uwagę na Stanleya Saitowitza, głównego projektanta w Natoma Architects.
Nauczyciel w UC Berkeley przez 30 lat, wpłynął na wielu lokalnych architektów, którzy poszli do tej szkoły i dlatego otrzymałem wszystkie zalecenia.
Wykładał również na Harvardzie GSD, UCLA, Rice, Cornell, SCIARC, U Texas w Austin i nie tylko.
Kiedy odwiedziliśmy jego biuro na rozmowę kwalifikacyjną, mogliśmy zobaczyć ogromną liczbę prac na przestrzeni lat, ponad sto na większym obszarze Zatoki oraz w innych miejscach w USA (takich jak Muzeum Sztuki w Tampa, obecnie w budowie) .
Jest coś na temat prostoty szczegółów i wykorzystania materiałów, które dają ciągłość jego pracom, jak widać na jego poprzednich projektach, które zaprezentowaliśmy na ArchDaily.
Wracając do jego biura, zwróciłem uwagę, że modele wykorzystywane w projektach były zawsze w niewielkiej skali (1: 200 lub podobne), prawie tak jak wykonane przedmioty, związane ze szczegółową wagą, o której wspomniałem wcześniej.
Jego wiedza na temat dzielnicy mieszkaniowej jest nie tylko uznawana przez ogromną liczbę publikacji, które opisywały jego pracę, ale także przez mieszkańców jego budynków i przez swoich rówieśników, z których to słyszałam.
Ale wystarczająco dużo z mojej rozmowy, po prostu obejrzyj wywiad i bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej projektów, które pojawią się w AD w najbliższych dniach.
Kilka zdjęć z naszej wizyty po przerwie.
[przypisy: zamiast kostki brukowej, rodzaje zabudowy, operat wodnoprawny przykład ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: operat wodnoprawny przykład rodzaje zabudowy zamiast kostki brukowej