Budownictwo wczoraj i dzis : Diller Scofidio + Renfro wygrywają konkurs na nowe Muzeum Obrazów i Dźwięku w Rio de Janeiro

Zwycięzca: Diller Scofidio + Renfro Właśnie nagrodzono konkurs na nowe muzeum w centrum jednego z najbardziej znanych miejsc w Rio de Janeiro, Avenida Atlantica w Copacabana.
W budynku będzie mieściło się Museu da Imagen e de Som (Muzeum Obrazu i Dźwięku), które od tej pory jest segregowane przez miasto w oddzielnych biurach.
Nowy budynek pomieści w jednym miejscu pomieszczenia do konserwacji i nauki brazylijskiego dziedzictwa wizualnego wraz z najnowocześniejszym muzeum.
Konkurs obejmował lokalną praktykę Bernardes & Jacobsen, która była poprzednio prezentowana na ArchDaily, wraz z Isayem Weinfeldem z Sao Paulo (zobacz jego poprzednie prace na AD), Brasil Arquitetura i Tacoa Arquitetos.
Po stronie międzynarodowej mamy stałych bywalców Daniela Libeskinda i Dillera Scofidio + Renfro, a także japońskiego architekta Shigeru Ban.
Właśnie podczas pisania tego posta stwierdziłem, że konkurs został przyznany Diller Scofidio + Renfro podczas dzisiejszej ceremonii.
Słyszałem wiele o tym konkursie na Twitterze i Facebooku od naszych brazylijskich czytelników.
Wydaje się, że od tej pory budzi on wiele dyskusji.
I jest to bardzo oczywiste, ponieważ budynek zostanie wzniesiony na bardzo kultowej alei, w bliskiej odległości od Muzeum Sztuki Współczesnej Affonse Eduardo Reidy i Muzeum Sztuki Współczesnej Niteroi brazylijskiego mistrza Oscara Niemeyera.
Niewiele można powiedzieć o zwycięskim wpisie DS + R, to tylko kolejny projekt na ich linii.
Ale nie tylko jury głosowało jednogłośnie za swój projekt, ale także wygrało ankietę czytelnika na głównej brazylijskiej stronie informacyjnej O Globo.
I Libeskind.
poważnie.
Mój głos idzie do Isay Weinfeld.
I Twoje.
Obrazy ze wszystkich projektów, dzięki którym możesz zostać sędzią, po przerwie.
[patrz też: kaktusy pielęgnacja, klimatyzator split do samodzielnego montażu, zamiast kostki brukowej ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kaktusy pielęgnacja klimatyzator split do samodzielnego montażu zamiast kostki brukowej