Budownictwo i architektura : Pier 57 / LOT-EK + Young Woo & Associates

The Hudson River Park Trust ogłosił niedawno zwycięski projekt nowojorskiego Pier 57, długiego, pływającego pomostu zbudowanego na betonowych kesonach w 1952 roku.
Molo znajduje się w Chelsea przy West 15th Street i West Street na zachodnim skraju Meat Packing District, jest częścią rozwoju Hudson River Park.
Nowojorska firma Lot-EK z deweloperem Young Woo & Associates ma zaprojektować park na dachu, zwieńczający małe centrum handlowe lokalnych sklepów rzemieślniczych zbudowanych z przetworzonych pojemników transportowych.
W centrum znajdzie się także współczesne centrum kultury z miejscami na wystawy, galerie, aukcje i rozrywki.
Więcej o Pier 57 po przerwie.
Podstawowa konstrukcja mola zostanie zachowana, z warstwami pojemników mieszczącymi mieszankę przestrzeni studyjnej, handlowej i wspólnotowej.
Wiele małych pomieszczeń zostanie wynajętych lokalnym rzemieślnikom jako sposób na zarobienie dochodu i przekazanie wiarygodności ulicy molo i więzi społecznych.
Nacisk położony na propozycję stworzenia niszy dla lokalnych artystów i połączenie innowacyjnej kombinacji zastosowań stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla strony.
.
Grupa robocza społeczności spodobała się temu, że propozycja generuje mniej podróży samochodowych.
- wyjaśniła prezes zarządu Connie Fishman.
Inni uznali tę propozycję za atrakcyjną ze względu na jej szacunkowy koszt w wysokości 191 milionów USD, w przeciwieństwie do innych propozycji, które oszacowano na ponad 330 milionów USD.
Zanim jednak został wybrany, LOT-EK musiał udowodnić jury, że projekt kontenera spedycyjnego będzie spełniał wymogi budowlane, a także zapewni wysoką jakość.
Chociaż jury było zaniepokojone kontenerami, po obejrzeniu wcześniejszych projektów kontenerowych LOT-EK dla Puma City (jak pisaliśmy wcześniej w AD), jury było przekonane, że projekt jest wykonalny.
Projekt molo nadal ma długą drogę, zanim jego wizje staną się rzeczywistością.
Plan musi jeszcze oczyścić przeszkody ULURP i przeglądu środowiska przed rozpoczęciem budowy.
Jak widać na Bustlerze i Gazecie Architekta.
[więcej w: zamiast kostki brukowej, joniec ogrodzenia, zabudowa zwarta ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: joniec ogrodzenia zabudowa zwarta zamiast kostki brukowej