Budownictwo i architektura : OFF Architektura / Cieśnina Beringa

Kilka tygodni temu podzieliliśmy się projektem Cieśniny Beringa, który poprosił uczestników o stworzenie ogromnego elementu łączącego Rosję z Ameryką.
Projekt fizycznie mógłby połączyć się ze światem i potencjalnie mógł promować jedność i pokój na świecie.
Paryski zespół OFF Architecture z Manal Rachdi, Tanguy Vermet, Mathieu Michel, Takanao Todo i Lily Nourmansouri zdobył drugie miejsce w kategorii zawodowej zawodów.
Ich projekt nie dotyczy jedynie budowy połączenia handlowego lub kolejowego ani mostu łączącego jeden kontynent z drugim.
Amplituda, umiejscowienie, kontekst geopolityczny, a także globalne sumienie ekologiczne pociągają za sobą o wiele bardziej śmiały wniosek, aktywny projekt wrażliwy na warunki panujące na stronie.
Więcej o propozycji po przerwie.
Pracując przy ściskaniu, równoległe ścianki o szerokości 10 metrów są utrzymywane ze stężeniem, które czasami nadaje się do zamieszkania.
Zamknięta przestrzeń staje się interfejsem przejścia i wymiany ludzi, zapewniając zwiedzającym i mieszkańcom możliwość przemierzania Cieśniny pieszo, jak pierwotnie zamierzali pierwotne cywilizacje.
Ponieważ stosunkowo płytkie wody cieśniny pozwalają na zejście proponowanej struktury na dno oceanu, użytkownicy mogą doświadczać stałego widoku całego morskiego krajobrazu.
Perforacje w głównej strukturze umożliwiają zwierzętom morskim poruszanie się w przestrzeniach, podczas gdy sąsiednie laboratoria zapewniają doskonałą przestrzeń badawczą dla naukowców.
Inne perforacje w konstrukcji działają jak prądowe turbiny morskie, przyspieszając ruch wody i prądy.
Ponieważ poziom wody w Cieśninie jest stosunkowo płytki, przepływy są zwykle szybsze, generując więcej energii.
Projekt obejmuje duże turbiny zapewniające energię dla obszarów mieszkalnych i laboratoriów; jednak turbiny poruszają się w tak wolnym tempie, że żadne zwierzęta nie zostaną poszkodowane.
Wychodząc poza pierwotną przestrzeń, szereg modułowych sześcianów o wymiarach 10 na 10 metrów, zwrócony w stronę wypolerowanego metalu, unosi się nad powierzchnią wody.
- Subtelne falowanie modułów zestala się, gdy lód zamarza w jednolitą płaszczyznę, ukazując niestabilność, polityczną i klimatyczną, jaka istnieje w strefie.
Rezydencje, teatry i centra kulturowe są rozproszone na 400-metrowej wyspie.
Takie struktury pustelnicze tworzą nowy sposób życia.
Ze względu na wrodzoną masę termiczną podziemnej skały, zróżnicowany program przypisuje się naturalnym właściwościom ogrzewania i chłodzenia.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości studia.
Jak widać na Bustlerze.
[więcej w: zamiast kostki brukowej, samowola budowlana kary, joniec ogrodzenia ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: joniec ogrodzenia samowola budowlana kary zamiast kostki brukowej