Budownictwo i architektura : Cztery wieże w jednym konkursie / Steven Holl Architects

Pod przewodnictwem Araty Isozakiego, jury jednogłośnie wybrało Steven Holl Architects jako zwycięską firmę do zaprojektowania planu generalnego w Shenzhen (niedawno udostępniliśmy propozycję Morphosis.
Wcześniej w AD).
Koncepcja Holla opiera się na tropikalnych drapaczach chmur jako Shade Machines with Social Bracket .
które łączą wieże i poziom ulicy za pomocą poziomej struktury zawierającej programy publiczne i wodny ogród na dachu.
Więcej o zwycięskiej propozycji po przerwie.
Łącząc cały program publiczny z czterech wież w jeden.
Wspornik społeczny ., ciągły element przepływa przez cztery strony.
Elementy programowe, takie jak kafeterie i sale gimnastyczne, przeplatają się w galeriach sztuki, audytoriach i kinach, dzięki czemu uchwyt jest atrakcyjny dla wielu użytkowników.
Podobnie jak w przypadku ciągłego przepływu programu, na dachu wspornika znajduje się ciągły park ogrodowy, który zbiera wodę burzową i przetwarza wszystkie szarości z czterech wieżowców.
Po przepuszczeniu wody przez centralny filtr ultrafioletowy odprowadzany jest z powrotem do stawów i systemów sadzenia na dachu.
Przy pobliskim metrze wspornik będzie dostępny dla osób dojeżdżających do pracy lub osób cieszących się czasem w mieście.
Nowy wzniesiony wspornik działa jako miejski interfejs między dzielnicą biznesową na południu a dzielnicą mieszkalną na północy.
wytłumaczyli architekci.
Dla maszyny.
Shade Machine.
wieże, cztery struktury wykorzystują.
okrągłe ślady budynków, aby zmaksymalizować przestrzeń wewnętrzną i otwarte widoki, jednocześnie minimalizując zewnętrzną powłokę.
Automatyczne ekrany śledzące energię słoneczną z perforowanych ogniw fotowoltaicznych wykonują jeden pełny obrót dziennie wokół obwodu każdego budynku, zbierając wystarczającą ilość energii PV, aby całkowicie schłodzić wieże.
Ruchomy odcień jest zawsze skierowany w stronę słońca, aby zebrać energię słoneczną i zablokować przyrost ciepła słonecznego.
Jak widać na Bustlerze.
Obrazy i diagramy: Steven Holl Architekci; Akwarele: Steven Holl.
[patrz też: szklana ściana, producent bram garażowych, zabudowa zwarta ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: producent bram garażowych szklana ściana zabudowa zwarta