Architektura i nowoczesne budownictwo – Mistrzostwa Świata w RPA 2010: Soccer City Stadium

Boogertman Urban Edge and Partners we współpracy z Populous Puchar Świata w 2010 roku, który odbędzie się w Afryce Południowej, jest krótszy niż rok.
Będąc chyba najważniejszym międzynarodowym konkursem w sporcie na świecie, chcielibyśmy zacząć prezentować niektóre ze stadionów, które będą gospodarzami tej wspaniałej konkurencji.
Stadion Soccer City znajduje się w Johannesburgu i został zbudowany w 1987 roku.
Pośród innych ważnych wydarzeń odbył się pierwszy ogromny przemówienie Nelsona Mandeli po jego wyzwoleniu w 1990 roku.
Jednak został całkowicie odnowiony na nadchodzące Mistrzostwa Świata, stając się stadionem gdzie zostanie rozegrana gra początkowa i końcowa.
Zaprojektowany przez Boogertman Urban Edge and Partners we współpracy z Populous, pozwoli 94 000 widzom cieszyć się najlepszą piłką nożną na świecie.
Projekt stadionu został wybrany z serii projektów koncepcyjnych, począwszy od potwierdzenia zniknięcia kopalni w Johannesburgu; kgotla (określona przez drzewo) afrykańskiego miasta; mapa afrykańska jako reprezentacja pozioma, obejmująca dach jako płaszczyznę pustynną wspartą na drzewach tropikalnych położonych w bogactwie mineralnym Afryki Południowej; do reprezentacji protea, kwiat narodowy Republiki Południowej Afryki.
Tykwa, czyli afrykański garnek, została wybrana jako najbardziej rozpoznawalny obiekt reprezentujący to, co automatycznie kojarzy się z kontynentem afrykańskim, a nie jakikolwiek inny.
Tykwa, czyli tygiel afrykańskich kultur, siedzi na podwyższonym podium, na szczycie którego znajduje się dół ognia .
Tak więc doniczka znajduje się w zagłębieniu, czyli w otworze ognia ., jakby był naturalnie wystrzeliwany.
Więcej zdjęć po przerwie.
[przypisy: zabudowa zwarta, rodzaje zabudowy, szyny prądowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: płyty warstwowe rodzaje zabudowy zabudowa zwarta