Architektura 21szego wieku : Dom Kart / Architektura W

HOC to schematyczny projekt dla małego domu (2000sf) w Portland, OR.
Architektura Eksploracja projektu W rozpoczęła się od użycia klocków drewnianych dla dzieci do odkrywania prostych koncepcji przestrzeni i światła i cienia, jednocześnie myśląc o Miesie.
eksperymentalne domy z cegły i betonu.
Projekt opiera się na spuściźnie nowoczesnego ruchu architektury zbudowanej na uczciwej ekspresji materiału, struktury i silnych więzi z krajobrazem.
Dom Kart wykorzystuje klocki architektury; za pomocą planu i sekcji zbadać wzajemne oddziaływanie woluminów i przestrzeni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
House of Cards używa strukturalnych paneli z litego drewna, jednego z najbardziej odnawialnych materiałów, które wytwarzają najmniej energii, aby zapewnić wykończenie wewnętrzne i zewnętrzne, ochronę przed wilgocią, izolację i strukturę.
Układając panele w sposób organiczny, koncepcja rzutuje widoki na krajobraz lub zagina panele na siebie, docierając do części krajobrazu, jednocześnie obejmując grę cieni i światła.
Bez rozróżnienia między ścianami wewnętrznymi i zewnętrznymi, strategia projektowania pozwala na kreatywną interpretację przestrzeni, objętości i ekspresji architektonicznej, przy jednoczesnym zastosowaniu pasywnych strategii wentylacji krzyżowej, cienia i masy termicznej.
Dzięki trwałości ponad 100 lat drewniane panele tworzą trwałą strukturę, w której systemy szklane i energetyczne, które można wymienić i zaktualizować, są coraz bardziej wydajne i dostępne w Internecie.
Projekt witryny wykorzystuje rodzimych liści, aby wzmocnić architektoniczne połączenie z krajobrazem, zbierając i przechowując całą wodę przez szereg bioswale tarasów.
[przypisy: szklana ściana, kaktusy pielęgnacja, producent bram garażowych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kaktusy pielęgnacja producent bram garażowych szklana ściana